OK
kimidaro

گزارش مراسم افتتاحیه بخش روکش قرص شرکت صنعتی کیمیدارو

مراسم افتتاحیه بخش روکش قرص و بخش تولید محصولات پر خطر (Hazardous) شرکت کیمیدارو در روز یکشنبه 1401/06/06 هم ‌زمان با ...

گزارش مراسم افتتاحیه بخش روکش قرص شرکت صنعتی کیمیدارو

مراسم افتتاحیه بخش روکش قرص و بخش تولید محصولات پر خطر (Hazardous) شرکت کیمیدارو در روز یکشنبه 1401/06/06 هم ‌زمان با گرامیداشت هفته دولت و پنجاه و هفتمین سال تاسیس کیمیدارو با حضور جمعی از مدیران محترم شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا، مدیران محترم شرکت سرمایه‌گذاری شفادارو و شرکت‌های گروه و اعضای محترم سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی برگزار گردید.

در این نشست دکتر مهدیان، مدیرعامل شرکت کیمیدارو ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین گرامی، گزارشی کوتاه از تاریخچه شرکت ارائه و توضیح داد: با توجه به اینکه بسیاری از شرکت‌های داروسازی کشور از جمله کیمیدارو قدیمی هستند و تاسیسات و تجهیزات آنها به بازسازی و نوسازی نیاز دارد، طرح بازسازی و نوسازی واحدهای کیمیدارو از مدت‌ها قبل شروع شد و در این راستا بازسازی بخش روکش قرص به عنوان یکی از مهم‌ترین قسمت‌های تولید جامدات از ابتدای سال جاری آغاز و شهریور ماه به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: علیرغم عدم فعالیت این بخش در 5 ماهه اول سال 1401، فروش محصولات نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 2 برابری داشته و با راه‌اندازی بخش روکش قرص، شتاب افزایش فروش و سود کیمیدارو بیشتر خواهد شد. همچنین با توجه به اینکه حدود 85% از محصولات کیمیدارو قرص‌های روکش‌دار می‌باشد، با تولید این محصولات به کمبود دارویی کشور کمک خواهد شد..

دکتر مهدیان عنوان کرد: واحد جدید تولید داروهای پرخطر را نیز راه‌اندازی کرده‌ایم که قرار است در این واحد تعدادی از داروهای پرخطر (هازارد) تولید شوند که باعث افزایش کلی تولیدات شرکت کیمیدارو خواهد شد.

در ادامه جلسه دکتر کاظم‌پور، سرپرست شرکت سرمایه‌گذاری شفادارو ضمن تبریک هفته دولت گفت: در سال‌های 1400 و 1401 حدود 10 پروژه بازسازی و نوسازی در شرکت صنعتی کیمیدارو انجام شده است و همه این پروژه‌ها نیز با تلاش و استفاده از توانمندی‌های خود همکاران کیمیدارو انجام شده که جای تشکر دارد.

وی اضافه کرد: امیدواریم با حرکت‌های توسعه‌ای که در شرکت‌های شفادارو شروع شده است، شاهد رشد و بالندگی این مجموعه باشیم.

در بخش دیگری از این مراسم دکتر عبده‌زاده، رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی گفت: در چند سال اخیر در صنعت داروسازی نرخ استهلاک سرمایه از نرخ سرمایه‌گذاری پیشی گرفته که این موضوع جای نگرانی زیادی دارد. سندیکا سال قبل پیشنهادی را در زمینه بازسازی و نوسازی صنعت داروسازی به دولت ارائه کرد و در تلاش هستیم این پیشنهاد در قالب ردیفی در قانون بودجه سال 1402 گنجانده شود. براساس مکاتبات انجام شده که رونوشت آنها به وزارتخانه‌های بهداشت و صمت نیز ارائه شده است، در تلاش هستیم که در بودجه سال آینده تسهیلاتی با نرخ بهره و تنفس مناسب برای بازسازی و نوسازی صنعت داروسازی اختصاص داده شود.

وی عنوان کرد: پیگیری سندیکا در دو بخش تامین نقدینگی و بازسازی و نوسازی صنعت ادامه دارد و پس از بحث اصلاح قیمت‌ها، این دو موضوع در اولویت قرار دارد و امیدواریم بخشنامه‌های مربوط به این دو موضوع را در شهریور ماه امسال از سوی بانک مرکزی داشته باشیم.

در ادامه دکتر احمدیان قائم مقام مدیرعامل شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا گفت: پروژه‌های کیمیدارو از جمله پروژه‌های بازسازی و نوسازی طبق زمان‌بندی از پیش اعلام شده، افتتاح شده‌اند.

وی افزود: از نظر کمیت و کیفیت در گروه شفادارو نیازمند ارتقا هستیم. باید با تولید داروهای خاص بتوانیم نقش رهبری را در بازار داشته باشیم و با توجه به دانش فنی موجود در مجموعه شفادارو امکان تحقق این هدف وجود دارد. جای خوشحالی دارد که 90 درصد محصولات شرکت کیمیدارو متناسب با نیاز بازار تولید می‌شوند. در شفادارو به شدت به تقویت حوزه تحقیق و توسعه و موضوع دانش‌بنیانی نیاز داریم و اگر به این موضوعات توجه نکنیم، سهم بازار را از دست خواهیم داد.

دکتر احمدیان تاکید کرد: شرکت‌های شفادارو باید به پروژه‌های دانش‌بنیان ورود کنند. خوشبختانه کیمیدارو هم برنامه‌هایی در این زمینه دارد که باید سرعت پیدا کند. در گروه شفادارو هم برنامه‌هایی در این زمینه وجود دارد که تا یکی، دو ماه آینده اجرایی می‌شوند. ایجاد ساختار حقوقی، مالی و فنی برای جذب و شراکت با پروژه‌های دانش‌بنیان متناسب با پروژه‌های تولیدی به زودی ابلاغ خواهد شد.

در پایان این مراسم دکتر احمدیان به همراه دیگر میهمانان ضمن افتتاح بخش روکش قرص و بخش تولید محصولات پر خطر (Hazardous) از پروژه‌ها و بخش‌های دیگر این شرکت بازدید به عمل آوردند.1401/06/06

Bookmark and Share   شماره خبر :3072 تعداد بازدید :4562

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload