OK
kimidaro

تاکید دکتر فتح‌الهی بر توجه ویژه به تحقیق و توسعه و تولید داروهای جدید

مدیرعامل شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا در مراسم رونمایی از محصولات جدید کیمیدارو با تقدیر از همکاران در مجموعه شفادارو به جهت تحقق بخشیدن به "رشد تولید" در این شرکت گفت: تحقیق و توسعه قلب تپنده هر شرکت است و باید متناسب و همسو با علم روز دنیا و دانش بین‌المللی حرکت کرد

به گزارش روابط عمومی کیمیدارو، دکتر افشار فتح‌الهی در مراسم رونمایی از داروهای جدید شرکت کیمیدارو ضمن تشکر از تلاش مدیران و کارکنان این شرکت اظهار داشت: ماموریت اصلی مجموعه شفادارو در وهله اول ارتقای سطح سلامت جامعه و در گام بعد به عنوان یک بنگاه اقتصادی تولید محصولات جدید با ارزش افزوده بالا و همچنین مدیریت و کاهش هزینه‌ها است.

مدیرعامل شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا با تاکید بر توجه ویژه به تحقیق و توسعه و تولید داروهای نو ترکیب ادامه داد: تحقیق و توسعه قلب تپنده هر شرکت است و باید متناسب و همسو با علم روز دنیا و دانش بین‌المللی حرکت کند. با توجه به شرایط کنونی صنعت دارو و همچنین کیفیت و قیمت محصولات دارویی در کشور، می‌توان با برنامه‌ریزی‌های میان مدت و بلند مدت و تنوع در سبد محصولات به سمت تامین و ورود به بازارهای جهانی حرکت کرد.

وی افزود: مهم‌ترین سرمایه شرکت کیمیدارو و سایر سازمان‌های زیر مجموعه شرکت آینده پویا، نیروهای انسانی متخصص و متعهد هستند و باید نسبت به تقویت، حفظ و ارتقای کرامت تک تک همکاران برنامه‌ریزی و اقدام گردد. دکتر فتح‌الهی با اشاره به نامگذاری سال تحت عنوان "مهار تورم، رشد تولید" از سوی مقام معظم رهبری از همکاران در مجموعه شفادارو و به ویژه مدیران و کارکنان کیمیدارو به جهت رشد تولید و تحقق شعار سال قدردانی نمود.

در این رویداد آقای دکتر کاظم پور، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری شفادارو با بیان اینکه این مجموعه با دارا بودن پنج شرکت تولیدی، یک شرکت پخش و یک شرکت فوریتی در زمینه تامین و توزیع، به عنوان دومین هلدینگ دارویی در جهت تامین داروهای موردنیاز کشور فعالیت می‌نماید، بیان داشت: این مجموعه به لطف خدا و با تلاش کلیه کارکنان شرکت‌های گروه در 7 ماهه 1402 نسبت به دوره مشابه در سال گذشته 90% در بخش تولید رشد داشته است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر سهم بازار محصولات دارویی هلدینگ شفادارو در بخش تولید حدود 3/8 % و در بخش توزیع حدود 10% می‌باشد که امیدواریم با حمایت‌ها و سیاست‌گذاری‌های شرکت آینده پویا و جناب آقای دکتر فتح‌الهی و همچنین مدیران موثر در این حوزه سهم خود را در بازار به 15% برسانیم که این هدف با برندسازی و افزایش سهم بازار محصولات جدید محقق خواهد شد.

در ادامه مراسم، آقای دکتر نیک‌بخت مدیرعامل شرکت کیمیدارو گزارشی از محصولات جدید این شرکت ارائه و اظهار داشت: شرکت کیمیدارو در راستای یکی از ماموریت‌های خود که همانا ارتقای سطح سلامت جامعه می‌باشد اقدام به تولید محصولات جدید و تکمیل سبد محصولات خود در گروه‌های درمانی آنتی‌بیوتیک، گوارشی، ضد دیابت، ضد آسم و ... نموده است.

وی  افزود: از مهم‌ترین برنامه‌های شرکت کیمیدارو ایجاد خطوط دارویی در پلنت جدید، اخذ تاییدیه‌های GMP و توسعه سبد محصولات می‌باشد که تحقق برنامه‌های مذکور نیاز به حمایت شرکت‌های آینده پویا و شفادارو جهت افزایش سرمایه و تامین نقدینگی دارد.

پس از آن خانم دکتر قیام کاظمی، مدیر تضمین کیفیت شرکت کیمیدارو گزارشی در خصوص بازسازی بخش‌های مختلف تولید، نوسازی تجهیزات و نیز کلیه فعالیت‌های انجام شده، در راستای پیاده‌سازی سیستم کیفیت و اجرای الزاماتGMP بر اساس اصول PIC/S ارائه کرد.

در ادامه خانم دکتر پاکدامن، مدیر تحقیق و توسعه شرکت کیمیدارو علاوه بر معرفی محصولات جدید، در خصوص مطالعات و اقدامات انجام شده در واحد تحقیق و توسعه توضیح داد: در این واحد از سال 1399 تاکنون مطالعات 75 محصول جدید انجام پذیرفته و منجر به دریافت 58 پروانه تولیدی گردیده است که کلیه محصولات جدید وارد بازار دارویی کشور شده یا در آستانه ورود به بازار می‌باشد.

این مراسم با رونمایی از محصولات جدید شرکت کیمیدارو و بازدید میدانی از خطوط تولید خاتمه یافت.


1402/09/14

Bookmark and Share   شماره خبر :3107 تعداد بازدید :631

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload